familylab ne sunuyor?

familylab seminer liderleri, Türkiye’de ebeveynlere ve profesyonellere aile hayatının tüm yönleri ile liderlik ve ilişki becerileri üzerine seminerler sunmaktadır. Tüm seminerler, Jesper Juul ve diğer saygın uzmanlar tarafından temsil edilen teori ve değerler üzerine kurulmuştur. Amacımız ebeveynleri olduğu kadar uzmanları da „iç değerlerini“ bulmada ve güçlendirmede motive etmek ve hemde onların çocukları, ortakları ve takım arkadaşlarıyla olan karşılıklı alışverişlerinde „Çocuk yetiştirme“ ve „ilişki becerileri“ni geliştirmek. Uzmanlar için düzenlenen seminerlerde mesleki gelişimin önemini vurguluyor ve onlara meslektaşlar arası yansıtma veya süpervizörlük yoluyla eşlik ediyoruz.

familylab.com.tr familylab aile danışmanları ayrıca Alman-Danimarka Enstitüsü (ddif.de) veya Innsbruck IGFB’de eğitim alırlar. Bu eğitim, Walter Kempler ve Jesper Juul (İskandinavya’daki eski Kempler Enstitüsü) konseptine dayanmaktadır.

8 günlük familylab seminer liderlik kursu Juul’un ‘onur ve haklar bakımından eşitlik, kişisel bütünlük, kişisel sorumluluk ve özgünlük’ değerlerine yoğunlaşan bir eğitim sunmaktadır. İçerdiği diğer konular ise liderlik ve ilişki becerileri ve özgüven duygusunun önemidir. Bu kurs sonunda familylab seminer liderleri familylab.com.tr’den bir sertifika alırlar.

familylab ve ebeveynlik

Bugünün ebeveynleri tarihsel olarak eşsiz bir görevle karşıkarşıyalar: Onlar tam anlamıyla hem kadın ve erkek arasındaki ilişkiyi hem de çocuklar ve gençlerle arasında olan liderlik ilişkisini tamamen yeni değerler ve hedefler ile orantılı olarak yeniden icat etmek istiyorlar ve de aynı zamanda çocukların ve gençlerin eşitlik ve kişisel bütünlüklerini korumaya yönelik hareket etme arzusu içindeler. familylab ebeveynlik kurslarında ebeveynlerin kendi kendilerini yansıtan bir süreçle meşgul olmaları teşvik edilir. Anne-babalar konuyla ilgili kendi cevaplarını bulur ve hislerine güvenmeyi öğrenirler. familylab seminer liderlerinin eşit tavrı burada çok önemlidir. TEK çözüm ve TEK  görüş yoktur. Bir familylab seminer lideri, ebeveynlere kelimelerinin tükendiği yerde kendilerini anlatmada yardımcı olmalıdır. familylab’ın yaklaşımı, zorlu aile durumlarında bir rehber görevi üstlenmektir.

familylab ve uzmanlarla çalışma

Etkinliklerimiz her zaman uzmanlar, ebeveynler ve çocuklar arasındaki ilişkilerin eşitlik değeri benimsenerek nasıl şekillendirilebileceği ile ilgilidir. Burada liderlik, güven, saygı ve sorumluluk önemlidir. Bu konuların ilişkileri nasıl etkilediği ve uzmanların hangi değerlere yönelebileceği seminerlerimizin içeriğidir.